Haberler

Olası İstanbul Depreminde En Riskli Bölgeler Listesi

İzmir’de birçok yıkıma neden olan deprem sonrası gözler İstanbul’a çevrildi. Peki İstanbul’da en riskli alanlar nereler? Olası depremde en çok hasar olacak yerler neresi? Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, İstanbul riskli bölgeler listesine yer verdik.

İSTANBUL’DA RİSKLİ ALAN İLAN EDİLEN YERLER NERESİ?

  • Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, İstanbul’un Ümraniye ilçesi Elmalıkent Mahallesi sınırları içinde bulunan bölgenin, riskli alan ilan edilmesine karar verildi.
  • İstanbul’un Bağcılar ilçesi Yenimahalle mahallesi ile Güngören ilçesi Tozkoparan mahallesi sınırlarında bulunan bazı alanlar ‘riskli alan’ ilan edildi.
  • İstanbul’un Ümraniye ilçesi Yukarı Dudullu Mahallesi sınırlarında bulunan alan “riskli alan” ilan edildiği belirtildi.

UZMANLARA GÖRE RİSKLİ ALANLAR LİSTESİ

Suriçi, Fatih, Çarşamba, Yedikule, Çapa, Fındıkzade, Cankurtaran, Topkapı, Edirnekapı, Zeytinburnu, Bakırköy, Yeşilyurt, Yeşilköy,Esenyurt, Avcılar, Kumburgaz, Beylikdüzü, Bağcılar, Bahçelievler, Ümraniye Dudullu ve Maltepe, Sefaköy, Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi, Menekşe, Kanarya, Avcılar.

Kaynak: ‘İstanbul’da riskli alan ilan edilen yerler neresi? İstanbul riskli alanlar listesi’ başlıklı yazı 04.11.2020 tarihinde CNNTÜRK’te yayımlanmıştır.

Düzenleyen: Şehir Plancısı – Gökhan Sert

Gökhan Sert

Mersin Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 2020 yılı mezunu şehir plancısıyım. Bu platformu planlama,mimarlık ve tasarım ile ilgili araştırmalardan edindiğim bilgileri arttırmak ve sizlerle paylaşmak amacıyla kurdum.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın