Mimari

Board & Vellum, Seattle’da Arka Bahçe Okuma Mekanı Tasarladı

Mimarlık ve tasarım stüdyosu Board & Vellum , açık oturma alanı, ateşin başında oturabileceğiniz bir alan, hidro-masajlı küvet ve kitap okuyabilmek için bir arka bahçe tasarımı yaptı.

Mimarlık ve tasarım stüdyosu Board & Vellum, açık oturma alanı, ateş çukuru, hidromasajlı küvet ve yeni bir arka bahçeyle çevrili bir arka bahçe okuma çekimi yarattı.  #BackyardStudio #BackyardRetreat #ArchitectureEv sahipleri için rahatlayıp ve kitap okuyabilecekleri sessiz bir alan tasarladı. Evde rahat bir sandalyenize uzanıp tavanda ki kocaman pencerenin altında vakit geçirebilirsiniz.

Bu modern arka bahçeye geri çekilme (backyard studio), küçük bir veranda, güneş alan bir oturma alanı, bir loft yatak, gömme tezgah, çok sayıda kitap rafı ve duşlu bir banyo sunmaktadır.  #BackyardStudio #BackyardReadingRetreat #LoftBed #SkylightTavanda ki büyük pencerenin altında yıldızları seyredek uyumak için şık bir ahşap merdivenden çıkmanız gerekiyor.

Bu modern arka bahçe stüdyosu (okuma geriliği), bir çatı yatağına erişim sağlayan katlanabilir bir merdivene sahiptir.  #LoftBed #BackyardStudio #BackyardRetreatAlçıpanın arkasına gizlenmiş bir şekilde tasarlanmış hoparlörler bulunmaktadır.

Bu modern arka bahçe stüdyosundaki loft yatağın altında büyük bir pencerenin yanında yerleşik bir divan bulunan ek bir oturma alanı yer almaktadır.  Dekoratif duvar kağıdı tavan, tavana, tavan altına monte edilmiş, alçıpanın arkasına gizlenecek şekilde tasarlanmış hoparlörleri gizler.  #BackyardStudio #BackyardRetreat #DayBed #BuiltInBench #BookshelvesGenelde kapılar cam olarak tasarlanmış.

Bu küçük arka bahçe stüdyosunda, bir banyoya açılan kitaplıklarla çevrili bir kapı var.  #Banyo #Shelving #BackyardStudio

Bu küçük ve modern banyoda siyah çıtalı beyaz geometrik fayans duvarları kaplarken, siyah çerçeveli bir cam ekran banyoyu banyodan ayırır.  #Banyo #SiyahAndWhite #ModernBanyo

Fotoğraf: Andrew Giammarco

Kaynak: Contemporist

Gökhan Sert

Mersin Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 2020 yılı mezunu şehir plancısıyım. Bu platformu planlama,mimarlık ve tasarım ile ilgili araştırmalardan edindiğim bilgileri arttırmak ve sizlerle paylaşmak amacıyla kurdum.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın